captived ایران فعالیت دولت یازدهم خبر

captived: ایران فعالیت دولت یازدهم خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی حجم نوروزی معاملات مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران

در ۱۳ روز اول فروردین ماه امسال مجموعا ۵۱ معامله خرید مسکن در مناطق متفاوت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ثبت رسید. تحقیقات «دنیای اقتصاد» از حجم نوروزی معامل

حجم نوروزی معاملات مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران

حجم نوروزی معاملات مسکن در تهران

عبارات مهم : ایران

در ۱۳ روز اول فروردین ماه امسال مجموعا ۵۱ معامله خرید مسکن در مناطق متفاوت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ثبت رسید. تحقیقات «دنیای اقتصاد» از حجم نوروزی معاملات مسکن در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران طی ۱۳ روز اول فروردین نشان می دهد مجموعا ۵۱ فقره معامله خرید مسکن در سامانه اطلاعات املاک وابسته به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی به ثبت رسیده هست. اطلاعات این سامانه از سامانه رهگیری مسکن استخراج می شود که هم اکنون منبع آماری گزارش های رسمی از اوضاع بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران محسوب می شود.

این معاملات هر چند مربوط به مناطق متفاوت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران است ولی بیشترین سطح معاملات ثبت شده است مربوط به مناطق مصرفی شهر همچون منطقه ۴ و ۵ هست؛ با این حال معاملات ثبت شده است در ۱۳ روز اول فروردین در این سامانه در متراژ های بزرگ تر از الگوی غالب تقاضا و همچنین در مناطق شمالی پایتخت(مناطق غیر مصرفی)نیز مشاهده می شود. ۵۱ فقره معامله ثبت شده است در فروردین ماه مربوط به معاملاتی است که در سامانه املاک وابسته به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به ثبت رسیده هست؛ به این معنا که ممکن است تعداد بیشتری معامله خرید و فروش مسکن در این مدت در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام شده است باشد که به علت عدم ثبت در این سامانه و سامانه رهگیری معاملات مسکن اطلاعات مربوط به آن هنوز قابل دسترس نیست.

حجم نوروزی معاملات مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران

عمده معاملات انجام شده است در نوروز امسال براساس اطلاعات ثبت شده است در این سامانه مربوط به آپارتمان های چند ساله است هر چند تعداد اندکی از معاملات ثبت شده است در سامانه نیز به خرید و فروش واحدهای مسکونی نوساز تخصیص داده شده است دارد.این در حالی است که میانگین قیمت معاملات ثبت شده است در این سامانه طی نوروز امسال در هر یک از مناطق با میانگین قیمت مسکن در همان منطقه براساس آخرین آمارهای رسمی از قیمت مسکن، به صورت نسبی مطابقت دارد.

واژه های کلیدی: ایران | اطلاعات | اول فروردین | فروردین ماه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz